Scientologové z Kapského města se na Mandelův den věnují protidrogové prevenci

Kapské Město, Jihoafrická republika

3. 9. 2013

Scientologové z Kapského města se připojili k mezinárodnímu hnutí sloužit společenství na Mandelův den a oslovili mládež ve svém městě s pravdou o drogách.

Dobrovolníci ze Scientologické církve v Kapském Městě uctili Nelsona Mandelu na Mandelův den 18. července rozdáváním výtisků brožury Pravda o drogách po celém městě.

V roce 2009 Organizace spojených národů ustanovila 18. červenec, Mandelovy narozeniny, jako Mezinárodní den Nelsona Mandely, aby uctila přínos bývalého jihoafrického prezidenta ke kultuře míru a svobody. OSN se připojila k výzvě Mandelovy nadace, aby se lidé na celém světě zapojili na 67 minut do humanitární práce – jednu minutu za každý rok, který Mandela věnoval veřejné službě.

Scientologové z Kapského Města se rozhodli odpovědět letos na výzvu protidrogovou výchovou , což je zvláště důležité v návaznosti na oznámení jihoafrického Ministra policie Nathi Mthethwa ze 16. června o 600procentním nárůstů užívání drog mezi dospívajícími během posledních 10 let.

„Zneužívání drog stojí Jihoafrickou republika 20 miliard randů ročně a může představovat větší hrozbu pro budoucnost země než pandemie AIDS,“ řekl Mthethwa. “Zhoršení nárůstu zneužívání návykových látek je smutným dokladem toho, že některé segmenty společnosti vnímají užívání drog jako v pohodě, normální a přijatelné. To je sociální problém, který se táhne napříč všemi demografickými skupinami… Nezapomeňme však, že mezinárodní drogové trhy spoléhají na nabídku a poptávku a bez poptávky by nebylo nabídky. Jihoafrická mládež je největší cílová skupina pro drogové dealery.“

Iniciativa Pravda o drogách oslovuje tento problém s údernými, fakty naplněnými brožurami a videi poskytujícími informace, které mládež potřebuje k rozhodnutí žít bez drog. Scientologická církev dává tyto materiály zdarma k dispozici pro pedagogy, pro oblast vymáhání práva a komunitních programů.

Dobrovolníci ze Scientologické církve v Kapském Městě jsou hrdí na distribuci brožur Pravda o drogách na počest Mandely na Mandelův den a nahlíží na provádění protidrogové prevence jako na celoroční odpovědnosti.

Scientologové na pěti kontinentech pracují ve svých komunitách po celý rok na tom, aby ostatní znali pravdu o drogách. Církev a její členové se věnují tomu, aby vymýtili zneužívání drog prostřednictvím vzdělávání.

_______

Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Pravda o drogách, Vytváření světa bez drog, aby vyhověla žádostem o více informací o iniciativách v oblasti prevence a výuky o drogách, které Církev podporuje. Více informací a brožuru najdete na webu Scientologie.

###

Zakladatel Scientologie, L. Ron Hubbard, napsal: „Planeta narazila na bariéru, která zabraňuje rozsáhlému společenskému pokroku – drogy a ostatní biochemické substance. Ty mohou dostat lidi do stavu, který nejenže znemožňuje a ničí fyzické zdraví, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v oblasti duševní nebo duchovní pohody.“