Šetřete přírodu s elektroskútry

O elektrokolech a elektroskútrech se začíná čím dál tím více mluvit. Jistě jste zaznamenali jejich prodej v obchodech i supermarketech.

Důvodů, proč se elektrokola a případně i elektromopedy dostávají do popředí, je mnoho. Můžeme zmínit jistě nutnost snížení emisí o 60% do roku 2050. Což je jistě záslužný cíl a také ožehavé téma dnešních ekologů a lidí, kteří dbají o životní prostředí.

Otázkou je, jak dosáhnout tohoto cíle. Mnohá evropská města na toto téma snížení emisí v ovzduší zpracovala studie a do nichž mnohdy začlenily i elektrokola. V naší republice to můžeme názorně vidět například u Ostravy. Z rádií i televizí se na nás hrnou zprávy o špatném ovzduší v tomto městě. Musíme si přiznat, že podobné problémy trápí, leč v menším rozsahu, i další města. To, že zde není situace zatím tak vážná, neznamená, že se nezhorší. Je potřeba s tím něco dělat a všichni bychom se do této snahy měli zapojit.

Důvodem, proč jsou elektrokola začleněna do různých projektů, které se zabývají životním prostředí, je především nízká spotřeba elektřiny na dobíjení baterií, které jsou nezbytnou součástí elektrokola. Nízká spotřeba elektřiny jde ruku v ruce se šetřením životního prostředí, což je hlavním cílem.

Druhým důvodem je stále stárnoucí populace obyvatelstva. Jak dobře víme, s přibývajícími roky se snižují i naše fyzické schopnosti. Elektrokolo nabízí ideální spojení pro zájemce o sportování, ale s nižší fyzickou náročností pro uživatele.

Pokud připomeneme předchozí problém. Pokud si i lidé s menší fyzickou výkonnosti vyberou radši elektrokolo nebo elektroskútry než auto. Je to jistě výhoda pro životní prostředí.

V poslední době se můžeme zmínit také o financích. Ty jsou pro každého z nás ožehavým tématem a všichni se snažíme ušetřit. Není to jednoduché a každou investici mockrát zvažujeme. Počáteční investice do elektrokola nebo elektroskútru je sice větší, ale pro pravidelné i občasné uživatele se vyplatí.

Výhodou je, že elektrokolo, je pořád jenom kolo, leč má komponenty navíc. To znamená, že jej může řídit člověk bez řidičáku, bez povinné registrace, pojištění atd. Což je také velká motivace ke koupi.