Správná péče pro zdravější a lesklejší vlasy

Získejte lesklejší a silnější vlasy. Nemusíte ani vynaložit extra úsilí. Všichni přeci víme, že všeho moc škodí. Zde je několik tipů, které se vyplatí dodržovat.

Nečeště mokré vlasy

Mokré vlasy jsou mnohem náchylnější k lámání a k mechanickému poškození než vlasy suché. Z toho důvodu je lepší vlasy za mokra nečesat. Současně se doporučuje nedrhnout vlasy ručníkem, ale jen je lehce sušit jemnými pohyby. Vlasy můžete rozčesat před umytím nebo až za sucha po umytí.

Používejte šampon strategicky

Šampon je vlasová kosmetika, kterou používáme pravidelně a nechybí doma snad nikomu z nás. Je to základ v péči o vlasy, ale pozor na jeho každodenní používání. Zatímco suché vlasy není nutné mýt častěji než jednou za čtyři dny, mastné vlasy je třeba mýt častěji. V tomto případě se ovšem nedoporučuje mýt vlasy každý den, i když by to jejich mastný stav vyžadoval. Vhodné je mýt mastné vlasy, alespoň obden. Jiné dny vás může zachránit například suchý šampon.

Kondicionér používejte s rozumem

Kondicionér je další vlasová kosmetika, které by vám v koupelně neměla chybět. Doporučuje se používat kondicionér po každém umytí vlasů, což je opravdu vhodné, ale často se ho používá větší množství než je potřeba. Kondicionér je sám o sobě více koncentrovaný než šampon a zpravidla stačí nanést na vlasy přípravek velikosti desetníku. Nadmíra kondicionéru může vlasy příliš zatěžovat a mohou se dříve mastit nebo vypadat zplihle. Také vymývání přemíry kondicionéru vám zabere mnohem více času.

Sušte vlasy jemně

Snažte se vlasy sušit jemným jakoby mačkáním a ne je drhnout. Zároveň používejte ručník, který dobře saje, aby ručník sám z vlasů odsál přebytečnou vlhkost. Pokud máte dostatek času, zabalte vlasy do turbanu a nechte ručník udělat svou práci. Mezitím můžete pokračovat v jiných věcech jako je oblékání nebo make-up. Poté můžete vlasy nechat přirozeně doschnout nebo je vyfénovat.  Před tepelným stylingem vždy použijte ochranný sprej. Tato vlasová kosmetika se vám navíc bude hodit i při používání žehličky na vlasy nebo kulmy.