Studené počasí potrvá do pátku, poté se slabě oteplí

Současné chladné počasí s teplotami během noci i lehce pod bodem mrazu musíme očekávat ještě v dalších třech dnech, tedy ve středu, ve čtvrtek a v pátek. Poté začne do ČR proudit o něco teplejší vzduch. Počasí u nás bude pod vlivem tlakové výše, ale zítra a v noci na pátek se budou nad námi rozpadat okluzní fronty, putující směrem k JV. Přinesou zejména přechodné zvětšení oblačnosti a místy pak také slabé srážky v podobě mrholení nebo slabého deště, na horách se bude jednat o srážky sněhové.

O víkendu o něco tepleji a více sluníčka

O víkendu bude ovlivňovat počasí u nás plně tlaková výše, alespoň to vyplývá ze současných modelových podkladů. Slunečné až polojasné počasí ovšem místy pokazí nízká oblačnost či mlhy, které se budou vytvářet. Teploty budou o něco vyšší než do pátku, kdy čekáme 4 až maximálně 8°C, o víkendu se teploty sice nedostanou nijak moc vysoko, ale dosáhnou 10°C. V noci již nebude ve 2m nad zemí v nížinách mrznout, minima čekáme od 6 do 0°C minimálně.

Příští týden pak zřejmě přibývání oblačnosti a srážek

Změna v charakteru počasí by měla dle současných výhledů přijít příští úterý, kdy bude počasí u nás pod vlivem oblasti nízkého tlaku vzduchu a přibude oblačnosti i srážek. Teploty ovšem zůstanou velmi podobné těm současným, opět očekáváme oproti víkendu lehké ochlazení. Na horách by se mělo jednat převážně o sněžení, maximálně o srážky smíšené. Kolik srážek kde spadne zatím zajisté není možno nijak přesně předpovědět, proto počkejme na další aktualizace výhledu.

Stručně do dalších dnů:

St 13.11: oblačno přeháňky, min. +2/-2°C, max. 4/8°C

Čt 14.11.: polojasno přeháňky, min. +1/-3°C, max. 3/7°C

Pá 15.11.: polojasno, min. +3/-1°C na Z -4°C, max. 3/7°C

So 16.11.: slunečno mlhy, min. +3/-1°C, max. 6/10°C

Ne 17.11.: slunečno mlhy, 5/1°C, max. 5/9°C

Po 18.11.: polojasno mlhy, min. 6/2°C, max. 5/9°C

Út 19.11.: oblačno přeháňky, min. 5/1°C, max. 5/9°C

St 20.11: oblačno déšť, min. 6/2°C, max. 4/8°C