Tchaj-wan : Existuje „lék“ na městský stres?

9. 3. 2014

Dobrovolníci z Mise Scientologické církve v Tchaj-čungu pomáhají dojíždějícím vyrovnat se s nástrahami moderního životního stylu.

Existuje způsob, jak se vypořádat s negativními aspekty městského života? Dobrovolníci z Mise Scientologické církve v Tchaj-čungu věří, že ano – Cesta ke štěstí, morální kodex založený na zdravém rozumu, který umožňuje lidem žít šťastný život bez ohledu na okolnosti.

Přestože se lidé na Tchaj-wanu těší z jedné z nejbohatších asijských ekonomik, mají pocit, že se těší jen „střední“ úrovni štěstí, jak uvádí národní index štěstí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) ze srpna 2013. To naznačuje, že městský stres může mít co do činění se zvyšujícím se počtem městských obyvatel, kteří vyměnili bydlení ve městě za pomalejší, méně stresující prostředí menších měst a obcí.

Dobrovolníci z Mise Scientologické církve v Tchaj-čungu rozdávali Cestu ke štěstí v nejrušnějších čtvrtích svého města, v obchodních čtvrtích a na železničním nádraží v Tchaj-čungu, v rušném uzlu pro dojíždějící vysokorychlostního železničního systému.

Cesta ke štěstí je nenáboženský morální kodex založený výhradně na zdravém rozumu. Napsal jej autor, humanitář a zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard, aby poskytl morální kompas – soubor zásad pro více uspokojující život.

_____

Cesta ke štěstí byla napsána v roce 1981. Je nesmírně populární od svého prvního vydání, přes 109 miliónů výtisků Cesty ke štěstí se distribuovalo ve 111 jazycích ve 209 zemích a oblastech.

Scientologická církev a její členové hrdě sdílejí nástroje pro šťastnější život obsažené v Cestě ke štěstí se všemi, jejichž cílem je také lepší svět. Více informací najdete na Scientology.org/The-Way-to-Happiness.

###

Scientologie: Jak pomáháme – Cesta ke štěstí, Vytváření světa poctivosti, důvěry a sebeúcty je jedna ze série brožur, které předkládá Mezinárodní scientologická církev, aby vyhověla žádostem o více informací o Scientologickém náboženství a o tom, jak podporuje celosvětové humanitární iniciativy a programy společenského zlepšení.