Tým Sticky Password posiluje uznávaný bezpečnostní expert

Larry Bridwell, odborník s 18letou praxí v oblasti IT bezpečnosti, se připojuje k brněnskému výrobci softwaru.

Brno, 5. června 2014 — Poskytovatel softwaru pro správu hesel Sticky Password oznamuje rozšíření týmu. Na pozici globálního bezpečnostního stratéga přichází Larry Bridwell. Bridwell, jenž je již od roku 1996 předním odborníkem na trendy v oblasti technologické bezpečnosti, pomůže zvyšovat povědomí spotřebitelů o online bezpečnosti a o řešení, které v této oblasti nabízí Sticky Password.

„Díky své dlouholeté praxi a zkušenostem na poli globálních bezpečnostních technologií byl pro nás Larry přirozenou volbou. Očekáváme, že přispěje do debaty se spotřebiteli i firmami na téma důležitosti ochrany osobních dat a současných možnostech zabezpečení,” řekl Petr Bílek, ředitel Sticky Password. „Jsme nadšeni, že jsme Larryho získali do našeho týmu právě v době, kdy je téma správy hesel a zabezpečení online aktivit aktuálnější než kdy dříve.” Před nástupem do Sticky Password byl Bridwell viceprezidentem pro globální bezpečnostní strategie ve firmě AVG Technologies, kde se aktivně podílel na výzkumu a informoval o trendech v oblasti počítačových virů, malwaru, bezpečnostních hrozeb na internetu a počítačové kriminality obecně.

Bridwell také působil 10 let jako programový manažer v nezávislé certifikační agentuře ICSA Labs. Byl aktivně zapojen do různých národních a mezinárodních pracovních skupin věnujících se antivirům a škodlivému softwaru, jako jsou například Asociace pro antivirový výzkum v Asii (AVAR), Evropský institut pro výzkum počítačových antivirů (EICAR), Pracovní skupina pro anti-phishing (APWG) či pracovní skupina amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost. Je také často žádaným přednášejícím a účastníkem panelových diskuzí na konferencích o IT bezpečnosti. Přednášel na konferencích Virus Bulletin, EICAR, AVAR, RSA či InfoSec World.

„Těším se na to, že  budu moci pomáhat s osvětou spotřebitelů na téma internetové bezpečnosti. Mám pocit, že v době, kdy čelíme hrozbám typu Heartbleed je to zapotřebí,“ řekl Bridwell. „Rád se připojuji k týmu autorů Sticky Password, kteří opravdu žijí bezpečnostími technologiemi.”

O Sticky Password

Sticky Password, je užitečný a bezpečný program na tvorbu a správu hesel. Uživatelům usnadňuje práci na internetu již od roku 2001. Sticky Password nabízí automatické přihlašování, vyplňování webových formulářů na jeden klik, úložiště osobních dat a základní funkce pro spolupráci malých skupin. Technologii Sticky Password důvěřují i lídři na poli IT bezpečnosti, jako je Kaspersky Lab, kteří ji používají ve svých produktových portfoliích. Více informací o Sticky Password naleznete na stránkách www.stickypassword.com.

www.stickypassword.com
www.facebook.com/StickyPassword
www.facebook.com/StickyPasswordCZ
www.blogcz.stickypassword.com

Kontakt pro média:

Michal Jukl (Country manager)
Lamantine Software a.s.

Rostislavovo nám. 12
612 00 Brno
michal.jukl@stickypassword.com

Mobil:                  +420 724 634 767
Telefon:              +420 511 126 450