Ústní voda – pomocník pro perfektní ústní hygienu

Pravidelná důkladná ústní hygiena je základem zdravé ústní dutiny a správná technika čištění zubů je základem pro zdravé dásně a zuby. Smyslem správné techniky čištění zubů je efektivně odstranit bakteriální povlak, který se vytváří na zubech. Pro dokonalé odstranění bakteriálního povlaku a tím snížení rizika zánětu dásní a parodontózy je nezbytné použít správnou techniku čištění zubů a správný výběr dentálních pomůcek.

Může dojít k zánětu

Neléčený zánět v ústech, jehož příčinou jsou bakterie, které jsou součástí zubního povlaku, se prokazatelně podílí na vzniku některých závažných celkových onemocnění. Bakterie v ústech pacientů s nedostatečnou ústní hygienou produkují škodlivé látky, které se dostávají dlouhodobě do krevního oběhu a tedy do celého organismu.

Dochází tak ke značnému zvýšení rizika rozvoje kardiovaskulárních chorob (především srdečního infarktu a mozkové mrtvice), onemocnění plic a cukrovky. Osoby s rozvinutou formou parodontitidy mají čtyřnásobně vyšší nebezpečí srdečního infarktu než zdraví lidé. Těhotné matky trpící zánětem dásní jsou vystaveny vyššímu riziku předčasného porodu.

Důsledkem nedostatečné péče o dutinu ústní je vznik mnohých onemocnění – nejčastěji zubního kazu a zánětu dásní a parodontózy. Pravidelná důkladná ústní hygiena je základem orálního zdraví, které je důležitou součástí celkového zdravotního stavu našeho organismu.

Ústní vody jako účinný pomocník

Ústní vody jsou výborným doplňkem na vyčištěné zuby. Jejich účinnost se zvyšuje při správném čištění zubů. Některé ústní vody pomáhají při léčbě onemocnění závěsného aparátu – parodontitidy. Špičkovým a doporučeným preparátem v této kategorii je bezpochyby Bylinná ústní voda Dr. Landy.

Tato bylinná ústní voda je složená pouze z lihového extraktu bylin a extraktu z propolisu bez použití konzervačních látek. Za vysokou účinností bylinné ústní vody stojí vlastní metoda získávání účinných látek z bylin a propolisu. Jedná se o dvousložkový produkt, jehož vysoká účinnost je založena na vzájemném působení obou extraktů. Neobsahuje žádné konzervační látky.

Bylinná ústní voda Dr. Landy přispívá ke zkvalitnění mikrobiálního prostředí v dutině ústní, což vede k potlačení chronického zánětu přetrvávajícího v závěsném aparátu, zástavě krvácení dásní, vymizení otoků a odstranění zápachu v ústech.