Velké Losiny

Velké Losiny patří mezi nejkrásnější lázeňská městečka na Moravě. Krásný lázeňský park, okolní lesy a hory Jeseníky propůjčují Velkým Losinám neobyčejnou atmosféru.

Najdete zde také historické památky, jako je zámek z 16. století, ruční papírna nebo kostel.

Samotné lázně Velké Losiny mají tradici více než 450 let. Léčí se tu nemoci pohybového aparátu, kožní, neurologické, onkologické a oběhové nemoci. Využívají se léčivé přírodní termální sirné prameny a k dispozici je tu profesionální rehabilitace a odborná lázeňská péče. v objektu lázní najdete také nově vybudovaný unikátní termální aquapark.

Samotné městečko Velké Losiny nabízí dobrou infrastrukturu. Najdete zde mnoho obchodů, restaurací, cukráren, penzionů a hotelů, informační centrum, kino atd. Také dopravní infrastruktura je na velmi dobré úrovni, k dispozici je pravidelné autobusové nebo vlakové spojení do nedalekého okresního města Šumperk.

Nedaleko Velkých Losiny se nachází Jeseníky s celou řadou turistických tras, cyklotras a s mnoha lyžařskými sjezdovkami. Ve vzdálenosti necelých 8 km v Koutech nad Desnou se nachází nově otevřený nejmodernější skiareál v Česku se dvěma dvoukilometrovými sjezdovkami. Červenohorské sedlo je vzdáleno jen 18 km a na vrchol jezdí několik autobusů denně z nedaleké autobusové zastávky. Turistické túry po vrcholcích Jeseníků patří mezi vyhledávaná zpestření letní dovolené. Mezi další možné výlety patří návštěva unikátní přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně spojená s exkurzí vodního díla. Z přehrady se nabízí krásný výhled do okolí.

Ve Velkých Losinách najdete mnoho možností ubytování, některá místa jsou však více oblíbená než jiná. Mezi zajímavé penziony patří i Penzion U lázní Velké Losiny, který nabízí ubytování v příjemném prostředí lázeňského parku a v bezprostřední blízkosti hlavní budovy lázní. Tento rodinný hotel Vám nabídne prostředí, kde se budete cítit jako doma. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou a WC, TV/SAT,  Wi-Fi. V objektu penzionu se nachází společná jídelna a vybavená kuchyně s vlastní chladničkou pro každý pokoj. Objekt penzionu má parkoviště, vlastní zahradu, venkovní posezení, ohniště s grilem a bazén na osvěžení. Areál budov Lázně Velké Losiny je vzdálen jen 3 minuty chůze. V okruhu 400m se nachází 3 restaurace, bufet, 3 obchody s potravinami, 3 cukrárny, lékárna, pošta, kino, celá řada dalších obchodů, minigolf, tenisové kurty, masážní a fyzioterapeutické salony atd.

Pokud se rozhodnete navštívit Velké Losiny, nezapomeňte prozkoumat i okolní lesy a hory. Okolní úchvatná příroda určitě stojí za to.