Všechny informace o Velikonocích – velikonoce.org

Když se řekne slovo Velikonoce, každý si jistě vzpomene na pomlázku. Kde však vznikly počátky těchto svátků? Křesťané je začali slavit proto, že Ježíš Kristus v tento den povstal z mrtvých. Velikonoční pondělí však pokaždé připadá na jiné datum. To je způsobeno tím, že velikonoce se řídí měsícem. Veškeré informace, které jsou o velikonocích známy, se dočtete na webu velikonoce.org.

V naší České republice se Velikonoce slaví povětšinou s pomlázkou v ruce. Většinou jí v ručičkách mají malé děti a dospělý muži. Nikdo při obcházení domů a koledování o malovaná vajíčka nesmí zapomenout pomlázkou poplácat hospodyni. To se dělá kvůli tomu, aby vrbové proutí, z kterého je pomlázka vyrobená zajistilo hospodyni zdraví a krásu.

Velice pěkné je i to, pokud si navzájem se svými přáteli a známými pošlete velikonoční přání. V papírnictví nebo na poštách můžete sehnat klasické papírové. Dnes si však mnoho z nás zvyklo na používání internetu a velikonoční přání si posíláme pomocí různých zpráv právě pomocí internetové sítě.

Velice příjemně působí i velikonoční dekorace, které mohou být různě rozmístěny po vašem domově. Mezi takovou dekoraci mohou patřit košíčky s travičkou a kuřátky nebo velice jednoduše vyrobené vejdumky z celých vajíček. Ty lze pak různě zdobit a malovat. Můžete použít spoustu různého materiálu.

Poté co velikonoční dekorace bude úplná, můžete přistoupit třeba k pečení velikonočního beránka, který by rozhodně neměl chybět na velikonoční tabuli. Ráno na velikonoční pondělí si ho prostě dáte ke snídani.Nechcete-li ho péci, můžete si jej koupit v některých z obchodů.