Vyměňte svou starou matraci za novou

Pro dobrý noční spánek, díky kterému jste schopni další den pracovat na optimální úrovni po celý den, je kvalitní matrace základ. Kvalitní matrace v dobrém stavu poskytuje tělu oporu a pohodlí, ale i ty se jednou za čas opotřebí. Jak takovou situaci poznáme?

Čas pro novou matraci

Záleží samozřejmě na druhu a zpracování matrace, ale každá matrace se jednou za čas opotřebí a tím začne klesat i úroveň pohodlí, což je velmi nepříjemné. Častěji se to stává nekvalitním produktům, které úroveň pohodlí mají už tak nižší než kvalitní matrace. Špatná nebo opotřebovaná matrace může mít za následek celou řadu problémů, od nespavosti nebo špatného neuceleného spánku až po bolesti zad a denní únavu. Abychom těmto problémům předešli, je třeba matraci vyměnit. Pokud se ráno po probuzení cítíte unavení nebo dokonce rozlámaní (především jde-li o bolest v oblasti zad a krku), je to jasný znak, který byste neměli ignorovat. Pociťujete-li jedno nebo druhé, je buď vaše matrace již stará nebo nekvalitní, ale rozhodně byste měli zvážit její výměnu.

Výměna matrace je také vhodná, pozorujete-li zvýšené kýchání či jiné alergické reakce. Matrace hromadí prach, pyl, zvířecí alergeny a chlupy, roztoče. Zvýší-li se hladina těchto alergenů, může se objevit riziko problému s alergiemi a astmatem. To je velmi nepříjemná věc, především u dětí. V takovém případě byste měli matraci co nejrychleji vyměnit a to nejlépe za hypoalergenní matrace.

Vhodné je také posoudit matrace vizuálně. Jsou-li na matraci viditelné vytlačené stopy, je nejvyšší čas na výměnu.

Co vám kvalitní matrace přinese

Kvalitní matrace vám pomůže lépe a zdravěji spát. Tělo si mnohem více odpočine a člověk se díky tomu probouzí čerstvý a svěží. Kvalita spánku je důležitá pro celkové rozpoložení člověka i pro jeho zdravotní stav. S kvalitní matrací mizí veškeré nepříjemné pocity a bolesti spojené se špatným spánkem.

Zdravotní přírodní matrace

Ideální matrace pro dobrý spánek jsou zdravotní matrace. Zdravotní matrace z www.prirodni-matrace.cz jsou vyrobeny z čistě přírodních materiálů, jako jsou koňské žíně, bavlna nebo kokosové vlákno. Díky tomu mají jedinečné vlastnosti působící pozitivně na lidské tělo. Jsou hypoalergenní, antibakteriální a odolné proti roztočům. Perfektně se přizpůsobují lidskému tělu jehož hmotnost rozloží a zajistí tak anatomicky ideální polohu. Naše přírodní matrace jsou prodyšné a neblokují kožní dýchání. Jejich minimální trvanlivost je dlouhých 15 let. Vhodné jsou zejména pro děti, lidi s citlivou pokožkou nebo lidi trpící astmatem, alergiemi, bolestmi zad či nadváhou.