Zajištění kvalitního úklidu ve školách efektivně a bez starostí.

Kvalitní úklid a dodržování vysokých hygienických standardů ve školách všech stupňů a ve veškerých školských zařízeních je naprostou nutností.

Školy patří k zařízením s vysokým provozem a pohybem osob. Důležitým opatřením, které výrazně snižuje pronikání nečistot do budovy, jsou správně navržené a instalované čistící zóny. Princip čistící zóny spočívá v tom, že je za sebou instalováno několik rohoží. První čistící rohož se instaluje ještě vně budovy. Zpravidla se jedná o hrubou gumovou nebo kovovou rohož k oklepání hrubých nečistot. Za vchodovými dveřmi je instalována rohož k odstranění jemných nečistot a následuje textilní rohož k osušení obuvi. Výhodou školních budov jsou uzamykatelné šatny, kde se žáci a studenti převlékají z venkovních oděvů a obuvi.

V zařízeních s tak velkým provozem, jako jsou školy, je nejdůležitější pravidelný a hygienický úklid. Tyto služby ve školách jsou v dnešní době ve většině případů stále zajišťovány interními zaměstnanci – uklízečkami, které systematicky a s pravidelností uklízí všechny části budovy. Obzvláště náročnými místy na frekvenci úklidu jsou školní kuchyně a toalety. Na kvalitu a finanční náročnost odvedeného úklidu mají velký vliv vhodně zvolené čisticí prostředky a úklidové pomůcky. Tyto prostředky a pomůcky v posledním desetiletí zaznamenaly poměrně velký progres. Obyčejný kýbl a koště nahradily profesionální úklidové vozíky a mopy případně specializované úklidové stroje.

Zřejmě ze zvyku a dle svých představ z finančních důvodů si dnes stále většina škol zajišťuje úklid z interních zdrojů. Od profesionálních úklidových firem outsourcují pouze speciální druhy služeb jako např. mytí a úklid těžce dostupných ploch, speciální impregnace a ošetřování podlah, atd. Výhodou na straně úklidových firem je moderní vybavení ulehčující profesionální úklid, jako jsou třeba speciální čistící stroje na různé povrchy včetně ojedinělých čistících přípravků. Do budoucna ale tkví stále větší potenciál úklidových firem ve školském sektoru právě v již zmíněné profesionalitě, využití úklidových strojů a v profesionálních čisticích prostředcích, jelikož výsledný efekt je úspora nákladů komplexního úklidu ve školách.

Mezi profesionální úklidové firmy, které jsou připraveny poskytnout kvalitní a profesionální úklidové služby i školám z Prahy, Brna, Liberce, Hradce Králové a jejich okolí patří společnost AZclean s.r.o.

Společnost AZclean navíc nabízí i zajištění auditu nákladů na úklid včetně odborného poradenství a případně pomoci při výběru a dodávkách vhodných čistících přípravků.

http://www.azclean.cz/novinky/uklidove-sluzby-ve-skolstvi.html