Čerpací šachty a jímky

Domovní čerpací stanice, respektive čerpací šachty a čerpací jímky jsou určené pro přečerpávání odpadních, dešťových a podzemních vod do tlakové nebo gravitační kanalizace.

Čerpací šachty plastové, které najdete na  http://biowashop.cz/34-domovni-cerpaci-sachty-pro-tlakovou-kanalizaci jsou vystrojené nerezovým čerpadlem s řezáky typ NORIA + stupadla, vstupní hrdlo, prostup na kanalizaci a elektr. kabel.

Čerpací šachta se dodává jako samonosná nebo určená k obetonování. Záleží zda je v místě spodní voda nebo není, zda se bude šachta přejíždět. Na šachtu je možné připravit poklop dle požadavku zákazníka – http://biowashop.cz/57-poklopy

Šachty čerpací plastové se vyrábějí v průměru 1 m nebo 1,2 a výšce 2 m.

Do šachty se nesmějí vyhazovat například dámské potřeby, vlhčené ubrousky, tyčinky na čištění uší a podobné věci, které se nerozloží.

Jakmile se do šachty dostane něco se se nerozloží ani po týdnu, čerpadlo se ucpe, namotá se na řezací zařízení vlasy, hadry nebo uvedené věci, které do šachty nepatří a problém je na světě.

Dále co je důležité je to, že by se šachta měla minimálně jednou ročně celá pořádně vyčistit a to nejlépe fekálním vozem a ostříkat stěny šachty. Údržba šachet je snadná, ale po zkušenostech je velmi složité např. uhlídat nájemníky v bytových domech.