Jaké jsou výhody patrových domů?

Nadešel okamžik, kdy jste zakoupili pozemek a nyní přemýšlíte nad výstavbou rodinného domu? Chcete se usadit a budovat rodinu, vytvořit si pravý domov, kam se budete moci vracet a budete si moci pokaždé říct “toto jsem vybudoval já”? Pak se možná rozhodujete, zda si pro svůj život pořídit patrový dům a nebo bungalov. Není to jednoduché rozhodnutí, neboť každý typ má svá pro a proti, tak jako vše v životě.

Patrové domy lze mnohdy považovat za univerzální domy pro bydlení. Nabízejí komfortní bydlení mladé rodině, ale zároveň také nabízejí dostatek prostoru pro budoucí život dvou generací. Je to velmi výhodné v případě, kdy se například děti, až dospějí, rozhodnou, že budou žít nějaký čas ještě s rodiči. V tomto případě je možné uzpůsobit některý z pokojů právě pro život dospělého potomka, který má na patře dostatek soukromí a klidu. Vznikne tak vlastně samostatná bytová jednotka.

Některé výhody patrových domů

Patrové domy nabízejí velmi zajímavý prostor pro život celé rodině na malé zastavěné ploše. To je výhodné pro rodiny s menšími pozemky, kdy zbývající část pozemku chce rodiny využít pro volnočasové aktivity, na zahrádku nebo jen tak na místo pro posezení a relax. Patrové domy se tak velmi hodí na malé pozemky do původní ale i nové zástavby. Mnoho lidí také netuší, že patrové domy jsou díky menší vytápěné ploše méně energeticky náročné. Jak to? Za všechno může fyzika, teplo totiž stoupá vždy nahoru. Lze tedy říci, že patrové domy jsou velmi komfortním bydlením vhodným pro každou rodinu. Projekty rodinných domů lze přitom pořídit jak na zakázku, tak typové. Typové projekty rodinných domů budou vyhovovat především lidem, kteří nejsou nároční na úpravy projektů a padne jim do oka již vytvořený projekt rodinného domu. Nevýhodou typového projektu ovšem zůstává např. výběr stavebních materiálů dle požadavků klienta. Vybírat z typových projektů můžete např. zde www.prozi.cz.