Krytina z časopisu

V časopise o bydlení byla plastová krytina, kterou jsme museli mít.

Před osmi lety jsme si koupili pozemek, na kterém jsme chtěli vzápětí začít stavět náš nový domov. Při plánování stavby jsme se nechali inspirovat moderními časopisy o bydlení obsahující rady a tipy. Výsledkem „studia“ mnoha odborných textů bylo vytvoření návrhu domu se všemi jeho charakteristikami. Půdorys, vybavení, celkový design – to vše jsme si nechali vytvořit dle předlohy. Většinou se jednalo o standardní věci, s nimiž jsme se setkali prakticky v každém časopise, detaily jsme pak doladili podle sebe. Mimo to jsme ale hledali nestandardní prvky, neboť jsme chtěli, aby alespoň jedna zásadní část domu byla jedinečná.

Nestandardní a originální náměty jsme charakterizovali jako nápady, které se v magazínech vyskytly maximálně v jednom časopise z deseti. Mezi tyto patřila i plastová střešní krytina Capacco. O té jsme se dozvěděli samé dobré věci – je bezúdržbová, vysoce odolná, samozhašivá nebo mrazuvzdorná. Kromě toho vypadá jako břidlice, avšak za podstatně nižší cenu. Ze všech nestandardních tipů na bydlení nás tento zaujal nejvíce, a proto jsme se rozhodli zavolat na uvedený kontakt.

Telefon nám zvedla velmi příjemná zaměstnankyně společnosti Capacco spol. s r.o., která zodpověděla všechny naše dotazy. Domluvili jsme se s ní na schůzce, kde nám krytinu představí a vše nám vysvětlí. S manželkou jsme byli tak zvědaví, že jsme přijeli již následující den. Přivítal nás velmi příjemný muž, který nám ukázal, jak krytina funguje a odborně vysvětlil její výhody. Dokonce s námi jel na exkurzi k jednomu domu, který je pokrytý právě produktem společnosti Capacco. Nemohli jsme věřit vlastním očím – krytina skutečně vypadala jako z břidlice, a to rozhodlo.

Ještě ten den jsme se vrátili do firmy a udělali objednávku, která byla připravena k odběru asi o 14 dní dříve, než byl stanoven termín. Společnost Capacco nám umožnila krytinu skladovat v jejích prostorách do doby, než začneme pracovat na střeše, co mělo být přibližně za měsíc. Poté jsme si krytinu odvezli a nechali jí pokrýt náš dům, který každého zaujme především díky nevšední střeše, která stále vypadá jako nová.