Mobilní wc

Snem spousty lidí z města je pořídit si malinkou chalupu daleko od civilizace. Takové bydlení má své nesporné výhody s ohledem na okolní hluk a čistotu ovzduší. Pro mnohé z nás je také místo, kde nemáme žádné sousedy tím jediným, kde si odpočineme. Je ale velmi důležité si uvědomit i nevýhody místa bez civilizace. Mezi ty patří velmi často absence kanalizace i odpadní jímky.

Mobilní wc – pomocník v každé situaci

Nejjednodušším a bezesporu nejlevnějším řešením je mobilní wc. Nejen, že mobilní záchody jsou nenáročné na místo, ale ke své funkci nevyžadují přívod vody ani odpad. Vše je totiž chytře uskladněno v samostatné nádobě.

Mobilní wc rozlišujeme zejména na tyto skupiny: chemické wc, separační wc a tak zvané kompostovací záchody. Chemické wc jsou v české republice asi nejrozšířenější. Skládají se ze dvou základních částí. První z nich je nádobka na splachování, do které lze přidat i speciální tablety, které eliminují zápach. Druhou komponentou je sběrná nádoba, ve které se hromadí výkaly. Do této nádoby se také přidává speciální chemický prášek, který napomáhá jejich rozkladu a eliminuje zápach. Je více než vhodné používat speciální toaletní papír, který se snáze rozkládá.

Separační mobilní WC

Ani separační mobilní WC nevyžaduje přívod vody či odpad.  Tyto mobilní wc se navíc vyznačují šetrností k životnímu prostředí. Jak již název napovídá, jejich základní funkcí je separace tuhého odpadu od toho tekutého. Tekutý odpad je odváděn stranou do separační nádoby. Tuhý odpad je ukládán do sběrné nádoby, kde je vysušen. Oba z odpadů lze poté využít jako hnojivo.

Kompostovací mobilní wc

Ty jako jediné získaly mezinárodní ekologický certifikát. Výsledkem je suchá kompostovací směs, kterou využije každý správný zahradník. Součástí kopostovacího mobilního wc je speciální substrát.

Závěrem

Pokud jste se rozhodli pořídit si mobilní WC, vždy zvažte jeho využití a zatížení. Rozhodně se vyplatí připlatit si za kvalitnější mobilní wc. Ty jsou mnohem lépe zpracované a tak vydrží fungovat déle a lépe eliminují zápachy.