Než začnete rekonstruovat

Stavební práce je třeba rozmyslet vždy do posledního detailu. Tak jako mnoho jiných, i tento obor je povinován řídit se heslem „Dvakrát měř a pak změř raději ještě jednou…“ Před započetím prací totiž musí být každičký aspekt stavby patřičně naplánovaný, aby se tak předešlo zádrhelům, jež by mohly stavbu nesympaticky protáhnout a nepříjemně zdražit.

Jedním z aspektů, na který by se přitom nemělo zapomínat, je bezesporu odvoz odpadu. A že ho při takové průměrné rekonstrukci nevznikne zrovna málo – rozhodně více než kolik je schopná pojmout nejbližší popelnice nebo kontejner. Proto mějte na paměti, že je potřeba zajistit dostatečnou techniku na odvážení sutí a zemin a dalších odpadů – obzvláště, děláte-li stavební práce svépomocí – a rekonstrukce, při nichž je často potřeba i nějaká ta demolice, obzvlášť.

Nesvěřujte však své odpady jen tak někomu. V minulosti tuzemská média či bezpečnostní složky objevily hned několikrát nelegální skládky, které hyzdí českou krajinu tam, kde nemají – a můžete si být jistí, že za velkou část takového odpadu mohou nezodpovědné a neprofesionální organizace, které na odvozu odpadu postavily svoje živobytí. A je úplně jedno, nakolik se zaklínají slůvkem „ekologie“. Nelegální skládky vznikají v blízkosti velkých měst, Prahu či Brno nevyjímaje.

Udělejte si proto rešerši, pakliže chcete na odvoz odpadu najmout některou profesionální firmu. Ti nejlepší totiž odpad nejen odvezou, kam mají, ale také roztřídí a zbaví se jej co nejekologičtější formou. Svět, po kterém chodíme, máme jen jediný, neměli bychom zapomínat se o něj starat.

Čtěte tak názory, zpětné vazby a komentáře zákazníků. Ty vám udělají nejlepší obrázek o tom, které společnosti stojí za vaše peníze. A dokonce i v Praze se dá najít hned několik vynikajících odvozců odpadu, mezi nimi také sympatická mladá firma Odpady Janeček.