Ochranné dýchací polomasky

V prostředí, kde jsou ohroženy dýchací cesty zaměstnanců a tím i jejich celkové zdraví, jsou pracovníci povinni používat ochranné dýchací prostředky.

V prostředí, kde nestačí použití respirátorů, pracovníci používají dýchací masky a polomasky. Snaha výrobců dýchacích masek a polomasek je nejen dosažení dokonalé ochrany dýchacích cest, ale i zajistit pro uživatele co nejvyšší komfort nošení. Jedním z cílů je maximální snížení dýchacího odporu. Právě snížení dýchacího odporu se podařilo dosáhnout u nové dýchací polomasky uvex-silv-Air exccel 7232 High-Performance. Tato ochranná dýchací polomaska má díky dvěma přídavným filtračním komorám o 40% nižší dýchací odpor než obvyklé polomasky. Zejména při vyšší fyzické námaze se vyplácí větší povrchová plocha, která zřetelně ulehčuje nadechování. Dva nádechové a jeden výdechový ventilek kontrolují výměnu vzduchu uvnitř masky a zajišťují tak příjemné klima. Efektivní regulace teploty uvnitř masky je zajištěna díky systému ventilace uvex climazone. Tvarově optimalizovaný design, velmi měkké těsnící lemování s vytvarováním v nosní části pro ideální těsný posaz a čtyřbodové uchycení náhlavního pásku zaručují vysoce komfortní a bezpečné nošení. Polomaska uvex silv-Air exccel 7232 je označena symbolem R, který dovoluje opakované použití. Tím je navíc zaručena vysoká hospodárnost, neboť je tak možné použití polomasky druhou ba i třetí pracovní směnu.

Veškeré pomůcky uvex nejen na ochranu dýchacích cest dodává na trh v České republice společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou.

http://www.uvex-safety.cz/cz/aktuality/tiskove-zpravy/archiv-tiskovych-zprav/pm-20101012-uvex-silv-air-e-7232/

http://www.uvex-safety.cz/cz/aktuality/tiskove-zpravy/clanky/

http://www.uvex-safety.cz/cz/aktuality/tiskove-zpravy/clanky/ochranne-dychaci-polomasky/