Práce na léto?

Léto se pomalu, ale jistě blíží a mnoho studentů využívá tohoto volna k přivýdělku. Patříte mezi studentíky, kteří mají v plánu hledat práci až v červnu nebo červenci? Pak zbystřete. Právě nyní je nejvhodnější doba na hledání dobře ohodnocené letní brigády!

V jakých oblastech práci hledat? Začíná léto, prázdniny, to znamená všude plno lidí. Proto se vaše šance na získání práce v restauraci, či hotelu rapidně zvyšuje. Především práce v restauracích bývá studenty žádaná, pokud tedy máte zájem právě o tuto pozici, je na čase začít hledat. Hledat můžete několika způsoby – na internetu, přes agenturu, a pokud máte možnost přes známé, jedná se nejspíše o nejjednodušší variantu. Není ani od věci zajít do vámi vybrané restaurace s životopisem a zeptat se, zda nepotřebují někoho během letních měsíců na výpomoc. Osobní kontakt je přece jen něco jiného, než komunikování telefonicky či emailem. Často vám totiž nemusí ani odpovědět.

Chtěli byste za prací do zahraničí a spojit příjemné s užitečným? Tato varianta se stává velmi populární mezi českými studenty. Sbalte kufry a zaměřte se na nabídky práce, které jsou realizovány za našimi hranicemi. O naditou peněženku se rozhodně nemusíte strachovat. Počítejte však s tím, že se jedná o větší administrativní zátěž a také určité riziko. Proto doporučujeme vyjíždět přes ověřené pracovní agentury, které vám, i v případě problémů, na místě pomohou.