Přírodní kámen v bytě vás mile překvapí

Sníte o moderním a trendy bydlení? Tak to vsaďte na přírodní prvky. Dopřejte si do interiéru obklady z přírodního kamene nebo kvalitní dlažbu.

Říkáte si, že kamenné obklady se hodí jen ven na ploty, zídky či domy? Omyl, přírodní kámen lze využít i v interiéru. Zde pak hraje roli zajímavého a designového prvku, který má i spoustu dalších výhod. Přírodní kámen zútulní bydlení, je paktický a navíc i originální. Díky svému povrchu se nečistoty na obkladu ztratí.

Všeho s mírou i u kamenných obkladů

U přírodního kamene platí, že méně je více. Proto ho dejte jen na části stěn v bytě. Hodí se např. za televizi, postel, sedací soupravu nebo kolem krbu. Doporučujeme světlé odstíny obkladů, které interiér opticky zvětší.

Spolehněte se zejména na pískovcové obklady, které jsou k dostání v teplých odstínech. Obklady odolají mechanickému poškození. Pozor ale, tyto pískovcové obklady nejsou vhodné k venkovnímu využití.

Bydlení jako ze škatulky

Pakliže chcete mít obklady i v exteriéru, vyberte si kvarcitové či břidlicové obklady. Takové kamenné obklady na fasádě udělají velkou parádu. Vždy však berte v potaz barvu fasády, střechy, oken a chodníku. Kamenné obklady si objednejte v odstínu a materiálu, který ladí s okolím domu.

Zaujaly vás břidlicové obklady? Ty vám jsou k dispozici v tmavších odstínech jako je černá, zelená a fialová. Povrch těchto obkladů je nepravidelný a plastický. To je díky zpracování obkladů, tzv. štípáním.

Proč byste měli zvolit kavrcitové neboli křemencové obklady? Ty vás dostanou svou tvrdostí a barevnou variabilitou. Po obložení je povrch nestejnorodý a hraje barvami. Oceníte i zrnitý povrch, který je protiskluzový, tudíž se obklady hodí zejména kolem bazénů.

Obklady a kamenná dlažba jdou ruku v ruce

Kamenná dlažba už není dnes jen otázkou exteriéru. Kamenné dlažby dnes střídají koberce v interiéru. Přece jen přírodní materiály dnes hrajou prim. Navíc taková dlažba vypadá luxusně a říká něco o vašem vytříbeném vkusu. Pokud chcete dlažbu mít i venku, měla by mít nepravidelný tvar a na povrchu by měla být plastická. Naopak uvnitř bytu by dlažba měla splňovat přesně řezané linie a leštěný povrch. Doporučujeme vám zejména mramorovou nebo žulovou dlažbu. Věřte, že kamenné dlažby vydrží spouty let.

Pro co se rozhodnout, jestliže chcete mít moderní byt? Využijte velkoformátové leštěné dlaždice, imitace přírodních materiálů nebo dlažbu z přírodního kamene. Tak čemu dáte přednost vy?