Průmyslové vysavače přesně podle vašich představ
Hledáte kvalitní vysavač? Víte, kde přesně ho budete používat? Už jste si i ujasnili, k čemu ho budete využívat? Tak to je dobře, protože není nic horšího než špatná a zbytečná investice. Vyberte si výkonný profesionální vysavač do kanceláře. A jaký vysavač do dílny? Zeptejte se těch nejpovolanějších, prodejci vám určitě poradí.
Kdy dát přednost průmyslovému vysavači před profesionálním?
Průmyslový a profesionální vysavač nemusí být na první pohled poznat. Bohužel se stává, že samotní výrobci tento pojem zamění. Jak byste tedy měli správně vybrat průmyslový vysavač? Hlavní rozdíly hledejte v konstrukci.
Další rozdíl je ve velikosti filtru vysavače. Profesionální vysavač má obsah filtru maximálně 1m2. Jak je to u průmyslového vysavače? Zde je obsah plochy od 1,5 – 7m2. Filtry u těchto vysavačů jsou navíc kvalitněji vyrobené a zpracované. Důležitou součástí vysavače je i odpadní nádoba. Zde byste měli dbát hlavně na snadnou manipulaci i objem přes 100 l.
Dalším rozdílem je i příslušenství, které průmyslové vysavače nemají. To je kvůli tomu, že v každé dílné jsou jiné podmínky a nároky na vysavač. Je potom na samotném uživateli, jaké příslušenství si vybere.
Kvalitní prodejci vám poradí
Stále ještě tápete, jaký vysavač pro vás bude ten pravý? Dejte proto na rady odborného prodejce. Svěřte mu své požadavky na stroj, ukažte mu i místo, kde bude vysavač pracovat. Jedině tak vám prodejce nalezne průmyslový vysavač přesně podle vašich představ. Bude mít parametry, jaký váš provoz potřebuje.
Důležité parametry průmyslového vysavače
Velikost nečistot a množství vysávaného materiálu jsou důležitými aspekty pro výběr správného vysavače. Ujasněte si také, zda vysavač bude neustále v provozu nebo nikoli. Naleznetě i parametr maximálního množství odsávaného vzduchu, na výběr je od 300m3/h do 8000m3/h. Důležitá je i velikost podtlaku, ta se pohybuje od 200mbar po 900 mbar. K dispozici vám jsou vysavače s jednofázovým motorem pro minimální použití, nebo s třífázovým motorem pro nepřetržitý provoz. Dbejte i na třídu prašnosti, kde si vybíráte ze tří základních tříd. V nízkém riziku je to třída L, tu nalezneme např. ve stavbenictví. Střední riziko je u broušení dřeva, což je třída M. Poslední třída H má riziko karcinogenního prachu.