Trampolína s ochrannou sítí je bezpečnější pro děti

Ochranná síť je velmi důležitý prvek bezpečnosti. Existuje několik základních vlastností trampolíny s ochrannou sítí, které je třeba sledovat. Postupně si v tomto článku probereme všechny prvky ochranné sítě.

Minimálně 8 trubek ochranné sítě

Například u dětské trampolíny o průměru 305 cm a u trampolíny o průměru 366 cm musí být tento počet 8 kusů a u trampolíny o průměru 4 m a větším musí mít dokonce 12 trubek ochranné sítě. Problém však nastává v tom, že řada prodejců ve snaze snížit co nejvíce cenu, nabízí trampolíny s ochrannou sítí pouze se šesti trubkami ochranné sítě. Což je naprosto nedostatečné, protože prostor mezi jednotlivými trubkami je příliš velký. Důsledkem je poté volná síť, která nedokáže dostatečně účinně zabránit propadnutí skákající osoby sítí až na zem a následnému zranění.

Trubky ochranné sítě musí být vždy až na zem

Trubky ochranné sítě trampolíny, která je kvalitní a bezpečná, musejí být až na zem. Tyto dlouhé trubky se osvědčili v praxi a proti krátkým trubkám, které končí jen několik desítek centimetrů pod skákací plochou, jsou mnohem víc odolné proti ohnutí a případnému zlomení. Krátké trubky se naproti tomu při běžném používání ohýbají a lámou zcela běžně.

Trubky ochranné sítě napevno spojeny s konstrukcí trampolíny za pomoci klipsů

Aby byl spoj trubek ochranné sítě trampolíny co nejpevnější a nemohlo docházet k uvolňování trubek a jejich náklonu do stran či dokonce jejich úplnému uvolnění jsou u kvalitních trampolín s ochrannou sítí tzv. klipsy. Díky nim se výrazně zlepší účinnost ochranné sítě. Trampolíny FASTJUMP mají tvarované celokovové sponky, které přesně zapadají na trubky a po jejich dotažení tvoří velmi pevné spojení trubek a základní konstrukce trampolíny. Klasická levná dětská trampolína má pouze sponky s plastovým muzikusem a křídlovými maticemi, které pak mají tendenci se neustále povolovat a jsou nedostačující. Nejhorší spojením jsou provrtané trubky a spojené šroubem. V místě takového zeslabení se pak trubky nejdříve ohnou a posléze z důvodu únavy materiálu se celá trubka přelomí.

Rukávy ochranné sítě

Kvalitní trampolína s ochrannou sítí má rukávy ochranné sítě vyrobeny z pevného a odolného PVC materiálu. Rukávy chrání trubky ochranné sítě před vnějšími vlivy a prodlužují jejich životnost.

Zapínání ochranné sítě

Vchod na trampolínu je velmi rizikovou částí ochranné sítě každé trampolíny a zabezpečit tedy tuto část patří mezi nejdůležitější úkoly. Obvykle je zapínání ochranné sítě řešeno pomocí klasického zipu. Nicméně doporučujeme trampolíny, které používají dvojí jištění (ještě kromě zipu používají pojistné klipsy s očky). Důrazně však nedoporučujeme zakupovat trampolíny, které mají zapínání řešené pomocí suchého zipu. Takovýto způsob ochrany je prakticky k ničemu a člověk jím propadne jako nic.

Trampolína s ochrannou sítí jedině z obchodu Fastjump.cz