Usnadněte si úklid i vy

Jaké pomocníky potřebujete ve firmách, velkých obchodních prostorách či v nákupních centrech? Jedná se o zametací stroje, které najdou uplatnění i ve městech a obcích, kde se provádí úklid 365 dní v roce. Co všechno zvládnou zametací stroje? Vyčistí podlahu, zametou listí, setřou prach a spoustu dalšího. Pořidte si je i vy za příjemnou částku.

Zametací stroje potěší spoustu lidí

Proč byste právě vy měli investovat do zametacího stroje? Jejich hlavní výhodou je mnohostranost, to znamená, že dokážou vysát přilnavé a vlhké nečistoty i mokré listí, poradí si s jemných prachem a zvládnou i větší hrubé nečistoty.

Jaké zametací stroje máte k dispozici? Existují dva základní typy a to zametací stroje s výkonným benzinovým nebo elektrickým motorem. Jedná se o velmi výkonné stroje, které se odlišují místem potřeby. Stroje s benzinovým motorem jsou určeny do exteriéru a naopak. Proto si dobře promyslete, kde má mít stroj své uplatnění.

V nabídce jsou i stroje bez obsluhy a s obsluhou sedící. Ten s obsluhou má většinou větší širší sběrný motor a má více funkcí. Důležitý je i výběr kartáčů. Tvrdší štětiny se hodí spíše do exteriéru na vysávání přilnavých a hrubých nečistot. Za to měkké štětiny jsou na jemný prach.

K čemu využívají zametací stroje města? Tyto multifunkční stroje zvládnou úklid a zametání komunikací a chodníků, ke kropení, čištění kanálových výpustí, mytí městského mobiliáře či k zalévání městské zeleně. Tyto stroje se hodí i v zimě, kdy zvládnou úklid sněhu z chodníků a autobusových zastávek i posyp pro bezpečnost obyvatel.

Pořiďte si zametací stroje pomocí dotací z EU!

Ať je teplo nebo zima, zametací stroj je vždycky prima. Usnadněte si údržbu města. Úklidový servis je rázem efektivnější. Kolik pak takový stroj stojí? Záleží, jak sofistikovaný stroj si vyberte. Čím lepší, tím dražší.

Města a obce však můžou požádat o dotaci z fondů Evropské unie a Státního fondu pro životní prostředí ČR. Jedná se přesně o program vodu, vzduch a přírodu. Tyto dotace klidně pokryjí až 90 % z pořizovací částky. Zbytek musí doplatit městská pokladna. Tak co, přemýšlíte o koupi zametacího stroje?