Výprodeje po Vánocích jsou tady, využijte slev

Patříte mezi lidi, kteří nechávají nákupy oblečení, doplňků atd. až po Vánocích, respektive po novém roce? Nejste sami. Spousta lidí se to za posledních pár let naučila a s radostí kupují zboží, za které utratí i o polovinu méně než před Vánoci, kdy jsou ceny mnohdy nadsazené.

Větší část obchodníků už slevy dávno spustila, někde ještě vyčkávají

Ať už je to tak či onak, dávejte si pozor, zda u zlevněného zboží došlo opravdu ke slevě, nebo jediné číslo, které se tváří jako sleva je to, co vidíte na visačce, a skutek utek. Nezapomínejte, že papír snese všechno. Takže pokud tam naleznete starší cenu, zkontrolujte, zda odpovídá skutečné slevě a procentům, které obchodníci uvádějí. Velmi častým prohřeškem je fakt, že ceny neodpovídají billboardům a etiketám na prodejně. Někde udávají čísla blížící se ke sta procentům, ale v obchodě je horko těžko najdete, maximální hodnoty se zastavují u 50-60 procent.

Pozor si dejte i na vrácené zboží po Vánocích

V obchodních řetězcích se Vám také může stát to, že narazíte na nově vypadající zboží, které už ale někdo před Vámi dostal na Vánoce, ale nehodilo se mu. Pořádně jej proto raději překontrolujte, zda na něm není nějaká „skrytá“ závada. Samozřejmě, že se tak může stát i u úplně nového zboží, přičemž ale větší riziko panuje u vráceného sortimentu. Takže buďte obezřetní.

Ještě jedna důležitá věc na závěr..

Inspektoři varují před možností, která je už sice ohraná, ale lidé i tak zbytečně svou nepozorností přicházejí o peníze. Pozor si dávejte na číslo u stojanu a na číslo, které máte na účtence! Běžně se stává, že čísla se neshodují.