Student techniky, který málem zemřel, absolvuje dvouletou státní vysokou školu

New York
28. května 2014
Zázračný příběh pokračuje – scientologický Dobrovolný duchovní Ayal Lindeman pyšně přihlížel, jak Ralph Mary Gedeon 18. května 2014 absolvoval dvouletou státní vysokou školu.
Je to zázrak, že Ralph Mary Gedeon byl schopen dojít na pódium dvouleté vysoké školy v Rocklandu, aby 18. května přijal svůj diplom – zázrak, který začal před čtyřmi lety v troskách Port -au-Prince.
Gedeon (26 let), který absolvoval s vyznamenáním v oblasti technických věd a prefabrikátů, připisuje scientologickému Dobrovolnému duchovnímu Ayalu Lindemanovi to, že je dnes naživu.
Gedeon byl 12. ledna 2010 ve třídě, když udeřilo zemětřesení na Haiti, a jeho škola se zhroutila a pohřbila ho zaživa.
Napůl při vědomí snil, že jeho otec přišel, aby ho vzal do nebe. Gedeon zvolal: „Otče, otče – já jsem tady!“, právě když jeho otec, zoufale prohledávající trosky školy, stál nad místem, kde byl Gedeon chycen v pasti.
Než ho otec vyhrabal, uplynuly dva dny. A když konečně našli nemocnici, která by ho mohla přijmout, Gedeon byl skoro mrtvý. Infekce z jeho rozdrcené nohy se šířila po celém těle. Jediná šance, kterou měl, byla amputace, a ani to neslibovalo zachránit jeho život.
Gedeon operaci odmítl. Věděl, že po amputaci by na Haiti nikdy nebyl schopen najít práci nebo se vrátit do školy. Byl by zátěží pro jeho matku a otce po zbytek svého života.
Ayal Lindeman je scientologický Dobrovolný duchovní a zdravotník s licencí. Přiletěl na Haiti na palubě Scientologií sponzorované charterového letu, který přivezl do země lékaře, zdravotní sestry, specialisty na krizové situace, potřeby a podpůrný personál. Když Lindeman uslyšel Gedeonův příběh, nebyl ochoten jen tak stát a nechat mladého muže zemřít.
„Ralph byl ve velmi vážném zdravotním stavu a nutně potřeboval určitou úroveň kontinuity péče, která nemohla být poskytnuta na Haiti,“ říká.
Přesvědčil Gedeona, aby šel na operaci. „Slíbil jsem Ralphovi, že když podstoupí amputaci, já osobně zajistím, že bude moci nejen chodit, bude dokonce zase hrát fotbal,“ říká Lindeman, který zařídil, že jeho přítel, ortopedický chirurg v New Havenu v Connecticutu provede další operace, které Gedeon potřebuje, a vybaví ho protetickou nohou. V únoru 2010 Lindeman odletěl s Gedeonem na palubě letu Létajících archandělů (Archangel Airborne) do Ameriky, aby osobně dohlédl na jeho lékařské ošetření.
Lindeman sponzoroval Gedeona v USA. Nyní, o čtyři roky později, je mladý muž na nejlepší cestě dosáhnout svého snu stát se inženýrem, aby se mohl vrátit na Haiti s dovednostmi, které pomohou jeho zemi při obnově. Chystá se zapsat se na podzim na Námořní akademii Státní univerzity v New Yorku.
____
Program Dobrovolných duchovních přesahuje všechny etnické, kulturní a náboženské hranice a je tu pro každého, kdo potřebuje pomoc.
Scientologická církev publikovala novou brožuru Scientologie: Jak pomáháme: Scientologičtí Dobrovolní duchovní – Něco se s tím dá dělat, aby vyhověla žádostem o více informací o programu. Více informací a brožuru najdete na webu Scientologie.