Vedoucí představitelé Kalifornie podporují hnutí k ukončení epidemie bleskových útoků

Los Angeles, Kalifornie
26. května 2014
Americký kongresman Adam Schiff, člen zákonodárného shromáždění Kalifornie Mike Gatto a představitelé městské rady Los Angeles Mitch O’Farrell a Tom LaBonge poskytli svou podporu Damianu Kevittovi a stovkám losangeleských cyklistů, kteří 27. dubna jeli ze Scientologické církve v Los Angeles do muzea Autry v Griffith Parku, aby se postavili proti epidemii bleskových kriminálních činů v Los Angeles.
Americký kongresman Adam Schiff, člen zákonodárného shromáždění Kalifornie Mike Gatto a členové městské rady Mitch O’Farrell a Tom LaBonge se 27. dubna připojili k Damianu Kevittovi a asi 700 losageleských cyklistů při „Ukončete jízdu“ – cyklojízdě s cílem zvýšit povědomí o bleskových zločinech.
Damian, oběť bleskového zločin, vytvořil Ukončete jízdu, aby udělal ulice bezpečnými pro losangeleské cyklisty a chodce.
V loňském roce mělo více než 21 000 bleskových zločinů v Los Angeles za následek přibližně 1 200 zranění a 41 úmrtí.
17. února 2013 Damian, scientologický duchovní, a jeho manželka Grace nasedli na kola u Scientologické církve v Los Angeles a očekávali, že to bude obvyklá, zábavná a nijak významná nedělní ranní jízda. Měli v plánu zajet do obchodu pro potraviny a zastavit na piknik v Griffith Parku na cestě domů.
Ale jak přijeli k parku, řidič malé dodávky vyrazil do provozu, udeřil Damiana a vyrazil pryč po ulici s Damianem přimáčknutým pod autem.
Pokud by řidič zastavil, Damian by pravděpodobně přinejhorším utrpěl menší zranění. Místo toho přišel o nohu a málem přišel o život.
Díky Rose Rubin, řidičce, která pronásledovala vozidlo na dálnici, aby se pokusila jej identifikovat nebo zastavit řidiče, je Damian dnes naživu. Neměla tušení, že Damian je uvězněn pod podvozkem. A když se Damianovi podařilo se vysmeknout a uviděla jeho krvácející tělo padat na chodník, dupla na brzdu, takže její auto se stalo překážkou, která bránila ostatním řidičům ho přejet.
S 20 zlomenými kostmi, popáleninami na více než 70 procent těla, s levou nohou rozdrcenou a nohou amputovanou je to opravdu zázrak, že Damian přežil.
Zatímco byl ještě v nemocnici, Damian se rozhodl obrátit své zkušenosti v sílu dobra. Od té doby se stal hlasem obětí bleskových útoků v širším Los Angeles. Jeho rozhodnutí nasednout opět na kolo inspirovalo hnutí, které vyvrcholilo 27. dubna cyklojízdou Ukončete jízdu, což doslova ukončilo jízdu Damiana a jeho manželky, když na něj zaútočili v únoru 2013.
Damian věří, že existují důležité kroky, které musíme učinit, aby byly ulice Los Angeles bezpečnější. „Budou potřeba přísnější právní předpisy, policejní vynucování právních předpisů, a to, aby cyklisté a chodci měli větší povědomí o bezpečnosti,“ říká. „Ale bleskový zločin je ve skutečnosti příznakem většího rozpadu hodnot ve společnosti. Faktem je, že zákony se nijak zvlášť za posledních 20 let nezměnily – hodnoty ano. Takže zatímco je třeba přijmout okamžitá opatření, aby se zabránilo ztrátám na životech, skutečné řešení musí zahrnovat opětovné vštípení hodnot.“
Právě pro tento účel Damian nechal vytisknout zvláštní vydání brožury Cesta ke štěstí s logem Ukončete jízdu na obálce a dal to k dispozici těm, kteří se účastnili jízdy. Cesta ke štěstí nenáboženský morální kodex založený výhradně na zdravém rozumu, který napsal zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard.
Damian připisuje zásadě z Cesty ke štěstí klíčovou roli v jeho uzdravení.
„Aplikoval jsem zásadu, která říká: ‚Někdy zkouší druzí utlačovat člověka, ničit jeho naděje a sny, jeho budoucnost a jeho samotného. (…) Abychom se s takovými situacemi a takovými lidmi skutečně vypořádali a aby nakonec podlehli, máme jedinou šanci: vzkvétat a prosperovat.‘“
A to je přesně to, co Damian dělá.
Více informací o Damianu Kevittovi a Ukončete jízdu najdete na finishtheride.com nebo se podívejte na video rozhovor o jeho tvrdé zkušenosti. Více informací o Cestě ke štěstí najdete na webu Morální principy.