Výměna motorového oleje a filtrů

I Vám signalizuje displej v autě, že je nutná servisní prohlídka? Máte z toho na čele vrásky, protože se obáváte finální částky, která se objeví na faktuře ze servisu? Skutečný důvod na starosti je však až tehdy, když se náhodou dozvíte, že v autorizovaném servisu nepoužili olej potřebné kvality nebo Vám dokonce nevyměnili filtry, přestože jste je o to žádali. Za tento úkon i za údajně značkový olej si ale zaúčtovali nemalou částku. Ano, toto je bohužel realita. I z tohoto důvodu si stále více řidičů přináší do ověřeného servisu vlastní motorový olej. Za cenu hodinové sazby ve značkové autodílně nejednou seženete až 5 litrové balení originálního oleje. A to už je co říct. Smutnou skutečností je i fakt, že i když si olej přinesete a nejste přímo u jeho výměně, není zaručeno, že Vám bude do motoru opravdu nalitý. Naštěstí máme ještě i seriózní servisy, jen třeba vědět, kam se obrátit.

Výhodou internetových prodejen je možnost nabídnout zboží za výhodnější ceny oproti kamenným prodejnám, které si k ceně musí připočítat vyšší náklady na provoz. Když postavíte proti sobě cenu olejů v online obchodě a tu ve špičkovém servisu, doslova Vám padne čelist. Určitě netřeba zdůrazňovat, že objednávka na internetu se vyplatí několikrát více. Postup objednávání je jednoduchý. Buď si na stránce prodejce naleznete konkrétní typ oleje a auto filtrů, nebo Vám systém pomocí vyhledávače nabídne na základě značky, ročníku, motorizace a jiných parametrů vhodné produkty, které si jen vložíte do virtuálního košíku. S převzetím zboží si netřeba dělat starosti, většina online prodejen nabízí možnost zaslání zboží kurýrem nebo poštou včetně standardního osobního odběru. V případě, že potřebujete pomoc, internetové obchody mají kontaktní telefonní čísla, na kterých Vám ochotně poradí

Na závěr si dovolíme nabídnout ještě několik rad, které je třeba při výměně oleje a filtrů zohlednit. Vždy zkontrolujte datum výroby oleje na originálním balení, protože tzv. “Ležáky”, které dlouhé období strávili na skladě, mohou autíčku více uškodit než vojetej olej. I při internetových prodejnách třeba volit ověřené stránky a dodavatelů. Samotný interval výměny oleje a filtrů stanovují výrobci aut různé, některé značky dokonce na 40 tisíc km, což je absurdní číslo v reálném provozu vozidla. Vždy nechte olej v motoru vyměnit podle podmínek v jakých se jezdí. Pokud jde převážně o městskou jízdu, tak při 10 tisíc km nebo jednou ročně, pokud více času strávíte na dálnici, tak při 15-20 tisíc km, ale také se doporučuje alespoň jednou ročně. Vaše vozidlo se Vám jistě odvděčí delší životností, odolností a příjemnější jízdou.