Autoškola Brno – Slon

Většina účastníků kurzů autoškol pochází v Brně z řad vysokoškolských studentů. Okolo 120 000 studentů VŠ je potenciálem, který z Brna udělal místem, kde se autoškolám daří. Najdete jich zde okolo osmdesáti, což je téměř polovina z celkového počtu v celém Jihomoravském kraji. Jednou z tradičních je autoškola Brno Slon, působící zde již desátým rokem.

Kde sídlí

Autoškolu Slon najdete na adrese Jugoslávská 5, Brno. Je to dobře dostupné místo v centru, několik desítek metrů od tramvajové a autobusové zastávky Jugoslávská, kde se kříží tramvaje č. 3, 9, 5, 7 a zastávky Trávníčkova, kde staví tramvaj č. 4. Autoškola je tak vzdálená jen čtyři zastávky z Hlavního nádraží a 3 zastávky z Moravského náměstí, pokud jedete ve směru z centra.

Výuka

V autoškole Slon se konají kurzy k získání řidičského průkazu pro osobní automobil do 3,5t, tedy “B” a motorku do i nad 25kW, tedy skupiny “A”. Dále sdružený výcviky “A+B”, který je zajímavý zvýhodněnou cenou. Standardní délka kurzu je 6-8 týdnů.

Rychlokurz

Ti, co chtějí absolvovat autoškolu v co nejkratším možném čase, mohou využít rychlokurz v délce čtyř týdnů.

Slevy

Systém slev nabízí mnoho možností, jak ušetřit. Např. při využití Sphere card nebo Euro<26 si můžete z ceny kurzu odečíst 5%. Velmi zajímavou možností je skupinová sleva. Přihlásí-li se do kurzu libovolně velká skupinka lidí, získává každý její člen slevu 100 Kč. Při pětičlenné skupince tak sleva pro každého jednotlivce činí 500 Kč. Velikost skupiny není nijak omezena. Pro aktuální ceny a slevy kurzovného navštivte ceník autoškoly Slon Brno.

Akce

Speciální akční slevy pro konkrétní data zahájení kurzů jsou časté a aktuální najdete vždy na webu.

Online plánování jízd

Jako jedna z mála autoškol v ČR poskytuje Slon svým studentům online aplikaci pro plánování jízd. Je to velmi oblíbený způsob, jak organizovat své jízdy podle svých časových potřeb a možností. Jízdy naplánujete pohodlně odkudkoliv, kde jste připojeni na internet. Nemusíte nikam volat, mailovat, domlouvat se s instruktory, prostě se přihlásíte a naplánujete své jízdy do volných jeden a půl hodinových úseků u libovolného instruktora.

Brněnská specifika praktického výcviku

Doprava

Brno jako druhé největší město v ČR trpí silným dopravním zatížením a často také přetížením. To se projevuje v pravidelných kolonách a zácpách a občasných kolapsech dopravy. Každá autoškola v Brně se s těmito důsledky silného dopravního zatížení musí vypořádat. Studenti sice vykonávají praktickou část výuku ve velmi rušném provozu. Ve skutečnosti je to pro studenty výhoda, protože se naučí řídit za všech myslitelných podmínek. Řídit auto na trase mezi městy dokáže celkem snadno a rychle každý, zvládnout rutině silný městský provoz není ničím mimořádným, ale chce to cvik a zkušenosti.

Křižovatky

V Brně je jako v každém jiném městě mnoho křižovatek, některé z nich jsou však pro začínajícího řidiče trochu záludné. Naučit se v nich bez problémů vyznat a orientovat je samozřejmou součást výcviku a je na to kladen zvláštní důraz.

Hodnocení autoškoly Slon

Při výběru autoškoly nejen v Brně, je pro každého pochopitelně mimo ceny a nabízených služeb důležitá zejména úspěšnost a kvalita výuky. Proto umožňujeme všem studentům napsat na nezávislý web hodnotící kvalitu výuky všech autoškol v ČR zpětnou vazbu pro ostatní ve formě recenze.