Celebrity centrum Scientologická církve pořádá galavečer ke 44. výročí

Hollywood, Kalifornie

24. srpna 2013

V sobotu 24. srpna Mezinárodní Celebrity centrum Scientologické církve pořádalo svůj 44. galavečer v Hollywoodu. Slavnostní společenské události se zúčastnilo více než 1000 hostů včetně takových prominentních členů církve jako John Travolta, Kelly Preston, Anne Archer, Jenna Elfman, Nancy Cartwright, Michael Pena, Erika Christensen, Emily Armstrong, Cedric Bixler a Laura Prepon. Výroční akce vyvrcholila koncertem hudebního tělesa s držitelem ceny Grammy a jazzovou legendou Chickem Coreou.

Každoroční slavnostní galavečer obrací pozornost na úspěchy církevních humanitárních programů, které zahrnují lidská práva, protidrogové výchovy, prevenci a rehabilitaci; gramotnost a učení; pomoc při katastrofách a morální hodnoty moderního světa. Večer shrnuje bezprecedentní rozmach Ideálních Scientologických organizací (ideálních orgů) otevřených ve městech celého světa včetně  Tel Avivu, Padovy, Pretorie a Portlandu.

Mezi těmi, kdo promluvili k umělcům a vysokým představitelům, byli členka Kongresu Corrine Brown z Floridy a člen rady z města Carson, Mike Gipson.

Zástupkyně Corrine Brown ocenila historii církevní humanitární práce: „Když se narodíte, dostanete rodný list. A když zemřete, dostanete úmrtní list a ta malá pomlčku mezi tím je to, co jste udělali, aby toto bylo lepší místo… Opravdu si myslím, že komu Bůh mnoho dal, od toho mnoho očekává. A máte velkou historii, Celebrity centrum Scientologie – 44 let!“

Člen rady z Carsonu Mike Gipson hovořil o svém partnerství s Církví, když používá knihu L. Rona Hubbarda Cesta ke štěstí, aby přinesla mír: „Společně měníme realitu v našich ulicích. Po jízdě míru v Carsonu kriminalita v mém městě v únoru klesla. Opět klesla v březnu, dubnu, a pak znovu v květnu, červnu a červenci. To není jen Carson. Kam Jízda míru přijede, zločinnost klesá. Pro ty, kteří by řekli: ‚Tak to prostě je.‘ Ne, příteli, není to tak. Dnes je v Jižním L. A. nová cesta. A je to Cesta ke štěstí.“

Viceprezident Celebrity centra Shane Woodruff vyjádřil svou vděčnost za komunitní partnerství a řekl: „V tom je podstata Scientologie. Jedním slovem – pomoc. To prostupuje každým aspektem této Církve. Navíc je pomoc podstatou toho, co slavíme dnes večer. Takže v tomto duchu bych chtěl vyjádřit naši hlubokou a stálou vděčnost těm, s nimiž pracujeme na společné věci –vybudovat lepší svět. Naši přátelé z komunit, z oblasti vymáhání práva a vlády, z neziskových organizací a z jiných náboženství, kolegové muži a ženy dobré vůle – dnešní oslava je právě tak vaše jako naše.“

_________________

Celebrity centrum Scientologické církve bylo založeno v Los Angeles v roce 1969 pro poskytování scientologických náboženských služeb umělcům, politikům, představitelům průmyslu a sportovcům, ale zároveň dodává stejné služby a zůstává otevřené všem. Mezinárodní Celebrity centrum koordinuje činnosti sítě středisek na světových městech kultury včetně New Yorku, Nashvillu a Las Vegas ve Spojených státech a v Paříži, Londýně, Vídni a Florencii v Evropě.

Zakladatele Scientologie L. Ron Hubbard, sám vynikající umělec, dlouho zastával názor, že znovuobnovení spirituality umělce posiluje jeho tvořivost, obnovuje vysoké etické standardy a jinak umělci pomáhá. Naplnění vize pana Hubbarda, síť Celebrity center, poskytuje tvůrčím jedincům nerušivé prostředí, ve kterém se mohou věnovat scientologickému duchovnímu poradenství a kurzům.

_________________

Scientologické náboženství bylo založeno autorem a filozofem L. Ronem Hubbardem. První Scientologická církev byla založena v Los Angeles v roce 1954 a náboženství se rozšířilo na více než 11 000 církví, misí a přidružených skupin s miliony členů ve 167 zemích.