Fénujte dlouhé vlasy jako profík!

Udělejte si doma foukanou jako ze salonu. Fén na vlasy je pro úpravu dlouhých, krátkých i vlnitých vlasů učiněný zázrak. Když ovšem víte jak na to. Teď se podíváme na to, jak vyfoukat dokonale rovný, hladký a nadýchaný účes u dlouhých vlasů.

Co budete potřebovat?

Naprosto nejnutnější věc je fén na vlasy samozřejmě. Ideálně takový, který vlasy neelektrizuje a jde nastavit na různé teploty. Potřebovat budete také úzký nástavec. Z vlasových prostředků pak budete potřebovat vlasové uhlazující sérum a stylingové přípravky. Před samotným fénováním je třeba vlasy umýt šamponem a použít kondicionér. Na závěr můžete použít lak na vlasy.

Krok č. 1

Do umytých a ručníkem lehce vysušených vlasů naneseme v dlaních rozetřených několik kapek vyhlazujícího séra. Nejprve do konečků a nakonec rozetřeme po celé délce vlasů. Pomocí hřebenu se přípravek rozprostře po celé délce rovnoměrně. Vlasy nejprve lehce předsušíme. Fén na vlasy nastavte ne střední teplotu a vysokou rychlost. Při foukání lehce prsty masírujte vlasy u kořínků, dodáte jim tak vzdušnost. Vlasy poté rozdělte. Začíná se dolními prameny, takže horní se připnou skřipcem navrch hlavy.

Krok č. 2

Na fén na vlasy upevněte úzký nástavec. Vezměte si k ruce kulatý kartáč s velkým průměrem. Nabírejte na něj zespoda prameny vlasů a společně s fénem táhněte od kořínků ke konečkům. Fén na vlasy držte směrem, kterým natahujete vlasy. Budou tak jemnější a lesklejší. Pomalu si uvolňujte další vrstvy vlasů a tento postup u nich opakujte. Vrchní vlasy můžete kartáčem vyčesat nahoru, čímž dostanou plnější vhled.

Krok č. 3

Jakmile jsou vlasy na dotek suché, přepněte fén na vlasy na studenější chod. Tím se vlasy zafixují. Vetřete do nich sérum nebo stylingový přípravek zhruba o velikosti hrášku. A je hotovo. Vlasy můžete podrobit finální úpravě v podobě vlasových doplňků a podobných věcí. Závěrečnou fixaci můžete zajistit lakem na vlasy s odpovídajícím fixační silou.