Muži v modrém z Plettenberg Bay přinášejí štěstí místním obyvatelům

Plettenberg Bay, Jihoafrická republika

11. 11. 2013

Členové Scientologické církve v Port Elizabeth v Jihoafrické republice pomáhají svést dohromady policii a místní obyvatele prostřednictvím jedinečné brožury.

Na 500 domácností v obci Wittedrift v jihoafrické provincii Western Cape navštívila 14. října policie – ale ne aby vyšetřovala zločin nebo zatýkala provinilce. Lépe řečeno, policie z Plettenberg Bay a členové Scientologické církve v Port Elizabeth realizovali projekt na snížení kriminality skrze zaměření se na morální hodnoty tím, že rozdávali místním obyvatelům výtisky Cesty ke štěstí v afrikánštině.

Cesta ke štěstí je nenáboženský morální kodex založený výhradně na zdravém rozumu, který napsal spisovatel a humanitář L. Ron Hubbard a který zaplňuje morální mezeru ve stále více nemorální společnosti.

Cesta, která měla svést dohromady policii a místní komunitu, byla dlouhá, řekl jeden z dobrovolníků. „Jeden policista mi řekl, že kdykoli jel přes toto černošské městečko, cítil se smutně, a že akce 14. října poprvé změnila tento pocit. Policista měl pocit, že rozdávání brožurek mu dalo nástroj k tomu, aby udělal něco konstruktivního pro komunitu – a cítil se dobře.“

„Problém samozřejmě je zoufalá potřeba znalostí,“ řekl plukovník policie, který organizoval projekt. „Ale zdůrazňuji, že je na komunitě, aby po přečtení knihy a pochopení jejích principů dělala dobrá rozhodnutí. Nadace Cesta ke štěstí nám dává, jako členům policie, možnost zažít z první ruky výzvy, kterým lidé čelí. Kromě pouhého rozdávání knih slyšíme i jejich obavy ohledně trestné činnosti. Takže cítím, že mám to štěstí říci, že během tohoto procesu jsme také získali mnoho informací, které jsou pro nás velmi důležité, pokud jde o plánování dalšího postupu.“

V srpnu také začala Plettenburská jihoafrická policejní služba rozdávat brožurky Cesta ke štěstí studentům střední školy v Plettenberg Bay a policejní stanice v Plettenberg Bay má výtisky brožury k dispozici pro kohokoli, kdo chce získat informace o programu.

Cesta ke štěstí byla napsána v roce 1981. Je nesmírně populární od svého prvního vydání, přes 109 miliónů výtisků se distribuovalo ve 111 jazycích ve 209 zemích a oblastech a závislých územích.

Scientologická církev a její členové hrdě sdílejí nástroje pro šťastnější život, obsažené v Cestě ke štěstí, se všemi, jejichž cílem je také lepší svět. Více informací najdete na Scientology.org/thewaytohappiness.

###

Scientologie: Jak pomáháme – Cesta ke štěstí, Vytváření světa poctivosti, důvěry a sebeúcty je jedna ze série brožur, které předkládá Mezinárodní scientologická církev, aby vyhověla žádostem o více informací o Scientologickém náboženství a o tom, jak podporuje celosvětové humanitární iniciativy a programy společenského zlepšení.