Pár z Floridy pojímá Den štěstí jako svoji osobní kampaň

Belleair, Florida

21. března 2014

Scientologové Fu Mei a Jim Mathersovi vytvořili webovou stránku Den štěstí a mezinárodně šíří poselství, že „je ve vašich silách ukázat cestu k méně nebezpečnému a šťastnějšímu životu“ skrze Cestu ke štěstí, nenáboženský morální kodex založený na zdravém rozumu, který napsal autor, humanitář a zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard.

Scientologové Fu Mei a Jim Mathersovi z Belleair na Floridě vyzývají lidi z celého světa, aby ostatním pomohli být šťastnější, 20. března, na Mezinárodní den štěstí.

A toto není prázdné přání. Místo toho podporují své dobré úmysly tím, o čem říkají, že je úžasná malá brožura, kterou může kdokoli použít k nalezení většího štěstí v životě.

Tato brožura je Cesta ke štěstí, nenáboženský morální kodex založený na zdravém rozumu.

Cesta ke štěstí je publikována ve 111 jazycích a Jim používá jednoduchá pravidla brožury na obchodních seminářích, které vede v zemích po celém světě.

„Obsahuje neocenitelné informace o tom, jak se stát více kompetentním a schopným v životě,“ říká. „Cestu ke štěstí jsem použil také k záchraně partnerství a manželství, které se rozpadaly.“

„Po mnoho let jsem měla záměr rozdat milion výtisků Cesty ke štěstí v jediném dni,“ říká Fu Mei. „Vidím, že řeší konflikty mezi lidmi ve velkém měřítku, strhává ‚Berlínské zdi‘ mezi lidmi různých národů a vyznání. Jaký dopad by to mělo. Když jsem slyšela, že rozhodnutí o tomto dni bylo schváleno OSN, pomyslela jsem si, že to je naše příležitost.“

Prostřednictvím kampaně, kterou vedli prostřednictvím Facebooku a jejich webové stránky Den štěstí, pomohli mobilizovat stovky dobrovolníků v zemích po celém světě, aby dosáhli účelu dne.

Sliby se hrnou z celého světa. Italští dobrovolníci mají v úmyslu distribuovat 30.000 výtisků Cesty ke štěstí, Makedonci 20.000, Maďarsko, Venezuela a Ekvádor každý 10,000, Nepál a stát Texas 5.000. Tisíce dalších slíbili dobrovolníci v České republice, Japonsku, Dánsku, Německu, Řecku, Pákistánu, Keni, Indii a Dominikánské republice.

„Je tolik soustředění na smutek, ublížení a jiné hrozné věci, a je prostě čas to zvrátit,“ říká Fu Mei. „Lidé by měli požadovat, aby se pozornost zaměřila na štěstí a tvoření a přežití. Pokaždé, když vidím někoho dělat něco pozitivního pro někoho jiného, si pomyslím: ‚to je to, co se děje, aby se vytvořil ideální svět.‘ Myslím, že pokud aktivně nepracujete na tom, abyste byli šťastní, máte v životě slabý základ a to je to, kdy začne být snadné dělat špatná rozhodnutí a jít z kopce.“

Mathersovi používají Cestu ke štěstí, aby způsobili rozdíl také v blízkosti domova.

„V Clearwateru na Floridě je celý sbor dobrovolníků, kteří jsou odhodláni pomoci dostat tuto brožuru do rukou lidí po celé oblasti,“ říká Fu Mei.

„Jednou jsme Jim a já byli součástí skupiny 50 dobrovolníků ze všech náboženských vyznání a prostředí, kteří přinesli Cestu ke štěstí do oblasti chudých čtvrtí St. Peterburgu na Floridě,“ říká. „Šli jsme s brožurkou ode dveří ke dveřím a v jednom domě byla starší paní – podala jsem jí výtisk Cesty ke štěstí. O dva týdny později jsem ji viděla při shromáždění proti trestné činnosti. Zeptala se mě, jestli si ji pamatuji, a pamatovala jsem si. Chtěla mi dát vědět, že pokaždé, když se cítí smutná, otevře kabelku a vytáhne Cestu ke štěstí a jen tím, že ji čte, se zase cítí šťastná.“

„Při uskutečňování této kampaně jsme měli obrovskou pomoc od Mezinárodní nadace Cesta ke štěstí,“ říká Jim. „A je tak vzrušující vidět, kolik lidí na Mezinárodní den štěstí přijalo tuto brožuru jako způsob, jak něco změnit.“

Návštěvníci webových stránek Mathersových se mohou dozvědět o Cestě ke štěstí, sledovat veřejnoprávní oznámení Cesty ke štěstí nebo si zdarma stáhnout e-knihu Cesta ke štěstí.