Sportovní fanoušci a atleti na olympiádě v Soči dohromady za podporu života bez drog

Soči, Rusko

14. března 2014

Dobrovolníci ze Scientologických církví v Moskvě a Petrohradu na zimních olympijských hrách v Soči propagují zdravý život bez drog.

Spolu s tisíci návštěvníků z celého světa byli v Soči i dobrovolníci ze Scientologické církve v Moskvě a Scientologické církve v Petrohradu a podporovali všechny, aby přijali zdravý životní styl bez drog a připojili se k iniciativě obyčejných lidí za vytvoření světa bez zneužívání drog a závislosti.

Dobrovolníci umisťovali vzdělávací brožury Pravda o drogách v obchodech po celém městě a rozdávali výtisky brožur olympijským fanouškům.

Také přednášeli stovkám studentů škol v Soči a školili místní mládež na ohledně studijního plánu Pravda o drogách, aby mohli provádět své vlastní přednášky a semináře protidrogové prevence, až se dobrovolníci vrátí domů.

Jeden z dobrovolníků řekl: „Drogy a sport nejdou dohromady – nejenom ‚dopingové‘ drogy, které zničily tolik hvězdných atletů, ale i pouliční drogy. Poškozují výkon, stejně jako zdraví.“

Brožura Pravda o drogách například popisuje některé z krátkodobých účinků marihuany – včetně ztráty koordinace a zkreslení ve smyslu času, zraku a sluchu – z nichž každé by znemožnilo úspěšně soutěžit v atletice.

A konečně, užívání drog otevírá komunity kriminálním živlům – opačnému konci spektra z přátelské, nadšené atmosféry panující na olympijských hrách a dalších sportovních soutěžích.

__________

Scientologové na pěti kontinentech pracují po celý rok ve svých komunitách na tom, aby ostatní znali pravdu o drogách. Církev a její členové se věnují tomu, aby vymýtili zneužívání drog prostřednictvím vzdělávání.

Scientologická církev podporuje iniciativu Pravda o drogách, jednu z největších světových nevládních kampaní protidrogové výchovy a prevence.

Bylo přesvědčivě prokázáno, že pokud se mladým lidem poskytne pravda o drogách – faktické informace o tom, co drogy jsou a co způsobují – míra jejich užívání úměrně klesá.

_______

Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Pravda o drogách, Vytváření světa bez drog, aby vyhověla žádostem o více informací o iniciativách v oblasti prevence a výuky o drogách, které Církev podporuje. Více informací a brožuru najdete na webu Scientologie.

###

Zakladatel Scientologie, L. Ron Hubbard, napsal: „Planeta narazila na bariéru, která zabraňuje rozsáhlému společenskému pokroku – drogy a ostatní biochemické substance. Ty mohou dostat lidi do stavu, který nejenže znemožňuje a ničí fyzické zdraví, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v oblasti duševní nebo duchovní pohody.“