Sportu už se nebojím

Když děti rychle rostou, často se potýkají s bolestmi, kterým lze snadno předcházet.

Mnoho dětí mezi 3 – 5 a 8 – 12 rokem života trápí růstové bolesti. Jedná se o tupé bolesti, které zhoršují kvalitu jejich života. Zpravidla se objevují pozdě odpoledne, nebo při usínání. Při jejich nečekaném výskytu se doporučuje promasírovat postižené místo, zahřát jej, nebo naopak zchladit. Toto řešení však není dlouhodobé a při opakujících se bolestech ani uspokojující.

Pro tyto situace vyvinula společnost DACOM Pharma s. r. o. řadu výrobků obsahujících čistý krystalický bovinní lyofilizovaný kolagen, čistoty 99,9 %. Jedná se o bílkovinu, která je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu, takže má obrovský význam pro funkčnost pohybového aparátu a kvalitu kůže. Trpí-li tedy vaše dítě růstovými bolestmi, může to být právě nedostatkem této látky, kterou obsahuje mimo jiné Colafit kinder, produkt zmíněné společnosti určený speciálně pro děti.

Colafit kinder pro mladé lidi v období růstu a dospívání obsahuje 30 kolagenových kostiček. Užívá se jednou denně na lačno, nejméně 10 minut před jídlem, aby se snadněji vstřebával. Doporučena doba užívání tohoto kloubního aparátu je 2 – 3 měsíce. Výrobce však uvádí, že je možné užívat jej i trvale. Colafit kinder je navíc vhodný i pro diabetiky.

Technologie výroby kolagenu společnosti DACOM Pharma spočívá ve vysušení této látky, díky čemuž má houbovitou konzistenci. Tomuto postupu zbavování vody se říká lyofilizace, což je nejšetrnější způsob konzervace, kterým se uchovávají drahé léky. Zároveň se tak upravuje i strava pro kosmonauty, horolezce nebo vrcholové sportovce. Výhodou lyofilizace je, že konečný produkt je velmi lehký, snadno se užívá a neobsahuje žádné konzervační látky ani chemikálie.

Výrobky Colafit, jejichž účinnost je potvrzena statisíci uživateli i Výzkumným ústavem revmatických chorob v Piešťanech, doporučujeme všem, kdo trpí bolestmi pohybového ústrojí a kloubů. Přípravky jsou vhodné i jako prevence, a to například pro sportovce, seniory nebo těžce manuálně pracující. Ať už však patříte do kterékoli skupiny, neváhejte a navštivte webové stránky http://www.colafit.cz nebo www.dacom.cz a zpříjemněte život vám, nebo vašim rychle rostoucím dětem.