Užívám si aktivní stáří

Kvalitu mého života ovlivnily dva důležité milníky – začátek bolestí kloubů a jejich konec.

Je mi 60 let a až do svých 50 let jsem byla velmi aktivní, a to dokonce tak, že mi ani vlastní děti nestíhaly. Chodívala jsem na dlouhé túry, pravidelně jezdila na kole, skákala na trampolíně nebo cvičila power jódu. Vždy sice pouze pasivně, avšak velmi často a intenzivně.

Všechny tyto aktivity však dávaly zabrat mému pohybovému aparátu, což jsem samozřejmě pochopila až po 50 letech svého života, kdy jsem se nemohla hnout. Prožívala jsem hrozná muka, nejenže jsem trpěla obrovskými bolestmi kloubů, ale zároveň jsem nemohla ani sportovat, což mi dalo psychicky velmi zabrat. Bylo jen otázkou času, kdy tahle situace negativně ovlivní kvalitu mého života.

Zhruba po dvou měsících jsem byla naprosto vyčerpaná, podrážděná, neměla jsem důvod se smát. Bolel mě každý pohyb, takže i kilometrová cesta do obchodu pro mne byla dlouhá. Po celou tu dobu jsem neměla chuť se svou situací nic dělat, když jsem se pak ale dozvěděla, že mí přátelé se mnou kvůli mým náladám nechtějí trávit čas, donutila jsem se řešit ji.

Nejprve jsem zkoušela doktory, jejich léčba mi ale nepomáhala. Tak jsem začala pátrat na internetu a hledala inspiraci od ostatních. V jedné diskusi jsem přitom narazila na ženu v mém věku, která trpěla stejnými problémy. Na webu propagovala kloubní přípravky Colafit společnosti DACOM Pharma s. r. o. Mnoho lidí jí tyto produkty určené k léčbě pohybového aparátu odsuzovali, aniž by je vyzkoušeli. Já se ale rozhodla pro pravý opak.

Na webu firmy (dnes http://www.dacom.cz/ nebo http://www.colafit.cz) jsem si přečetla o produktech Colafit více. Mimo jiné jsem se dozvěděla, co obsahují (čistý krystalický bovinní lyofilizovaný kolagen, čistoty 99,9 %) a k čemu jsou určeny. Když jsem se pak dozvěděla, jejich cenu, neváhala jsem a Colafit jsem si objednala.

Neuplynul ani měsíc a mé více než půlroční bolesti začaly odeznívat. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit a neustále si vyčítala, že jsem se mým problémům nezačala věnovat dříve. Zase jsem dostala chuť do života, kterého jsem si mohla plně užívat. A za to vděčím jedině kloubním přípravkům Colafit, na které nedám dopustit.